FacebookTwitterПідписатися на RSS

Рекомендації батькам
від вчителя майбутніх першокласників
Чумак Світлани Борисівни

Вступ до школи – це переламний момент у житті дитини. Це перехід до нового способу життя та умов діяльності, нового стану в суспільстві, нових взаємовідносин з дорослими та однолітками.

Адаптація дитини до школи залежить від рівня її самооцінки. Зміна обстановки – стрес для маленької дитини, взаємовідносини з батьками можуть або допомогти перебороти цей страх, або поглибити його.

У школі світ дитини значно розширюється, для неї стають більш важливими цінності, що розділяються однолітками, і оцінки, що виносяться вчителями. Тому дорослі повинні якомога частіше підкреслювати, що дитина уже чомусь навчилася чи ще може навчитися. Не варто фіксувати увагу на невмінні. Навіть критикувати дитину можна на фоні загальної психологічної підтримки

Одні діти з упевненістю переступають шкільний поріг, інша – навпаки, вже сумніваються у власних можливостях. Всі діти чого небудь чекають від навчання. Якщо вони виросли в атмосфері тепла і любові, то чекають успіху. Можна виділити три чинники, які впливають на формування позитивної сомооцінки дитини:

  1. Дитина повинна бути твердо впевнена, що її приймають і позитивно оцінюють інші люди.
  2. Вона повинна бути впевнена, що здатна робити щось самостійно і добре.
  3. У неї повинно бути розвинене почуття власної значимості

Запевняйте дитину в тому вона потрібна, цінна, улюблена, цю вона здатна досягти успіху. Дитина з позитивною самооцінкою навіть невдачу буде оцінювати як випадковість, не буде зациклюватися на ній.

Завдання батьків – формувати позитивне ставлення до життя, до школи, до вчителів. Ніколи не можна говорити при дитині що їй буде погано, тяжко в школі . «Якби моя воля, я б ні за що не віддала б тебе до школи».

Неприпустиме активне демонстрування дитині свого невдоволення, що вона з чимось не справляється, чи чогось не вміє. Завдання батьків – переконати, що успіх обов’язково прийде, тільки пізніше : «Сьогодні в тебе буква не вийшла, але завтра ти напишеш правильно». Не порівнюйте дитину з гарним сусідським Петриком, а тільки з її попередніми успіхами: «Вчора ти ще не вмів писати цифру, а сьогодні виконав завдання краще». У протилежному випадку оцінки і реакція батьків виявляться для дитини непосильною ношею і як наслідок – страхи, стреси, депресії і нервові розлади.

поради батькам майбутніх першокласників

Кiлькiсть переглядiв: 11

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.