FacebookTwitterПідписатися на RSS
Загальний стан будівель та приміщень навчального закладу. Культура оформлення приміщення та території НВК

Будівля школи цегляна двохповерхова, дах укритий руберойдом. Опалення будівлі школи та дошкільного підрозділу здійснюється автономними газовими теплогенераторними. Стан системи опалення та обладнання – задовільний, поточний ремонт приміщень проводиться щороку оператороми. Ремонт та обслуговування обладнання теплогенераторних здійснюється фахівцями ВАТ «Полтавагаз», системи опалення - за кошти відділу освіти.
Стан електрогосподарства – задовільний. Один раз на два роки проводиться перевірка стану опору заземлення та ізоляції, про що в школі наявні акти проведених випробувань.
Всі навчальні кабінети естетично та змістовно оформлені у вираженому індивідуальному стилі відповідно до Положення про навчальні кабінети. Відповідно до Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів перед початком навчального року проводиться огляд кабінетів з метою визначення стану готовності їх до проведення занять, наказом по загальноосвітньому навчальному закладу призначається завідувач, який керує роботою кабінету, несе відповідальність за упорядкування, зберігання й використання навчально-наочних посібників, обладнання та інших матеріальних цінностей.
У кабінетах (класних кімнатах) зберігаються дидактичні та навчально – методичні матеріали, навчально – наочні посібники, навчальне обладнання тощо.
Для оформлення кабінетів передбачено створення навчально – методичних експозицій змінного та постійного характеру. У кожному кабінеті є державна символіка, інструкції з пожежної безпеки, схеми евакуації, портрети видатних учених, письменників, відповідно до спеціалізації кабінету таблиці, карти, правила безпеки праці та правила роботи в кабінеті.
У класних кімнатах розміщено класний куточок, де записано права і обов'язки школярів, правила поведінки учнів, органи самоврядування, відображено життя колективу класу.
У кабінеті фізики, інформатики, хімії, майстернях трудового навчання, обслуговуючої праці є інструкції і журнали інструктажів з техніки безпеки, пожежної безпеки.
Навчальні кабінети забезпечені настінними термометрами.
Поточні ремонти проводяться щорічно за рахунок бюджетних коштів, добровільних внесків батьків та працівників школи. Контроль за станом приміщень із боку керівництва школи здійснюється постійно. Кабінети озеленені, затишні, мають виражену предметну індивідуальність. Естетика оформлення навчальних приміщень виконана у відповідній кольоровій гамі, яка передбачена загальними санітарними вимогами до оформлення класних навчальних приміщень.
На першому поверсі створено зелену зону відпочинку, рекреації і коридори мають інформаційну навантаженість, оновлюються стенди, виставки. Інформаційні стенди різні за своєю тематикою: інформація про дії в разі вчинення насильства, про корупцію; «Калейдоскоп подій» - основні події місяця; стенд учнівського самоврядування; стенди про цікаві факти в історії України, Полтавщини; правила поведінки учнів, права і обов’язки дітей, Правила дорожнього руху, правила поводження під час надзвичайних ситуацій тощо.

Класні приміщення та коридори оформляються тематичними матеріалами відповідно до плану роботи закладу. Наприклад, до Дня матері організовано фотовиставку «Посмішка моєї мами», до Дня здоров’я – виставку «Ми обираємо здоров’я», до Свята осені коридори прикрашено осіннім листям, квітами, виготовленими руками дітей, тощо.
Всі приміщення школи відповідають державним санітарним нормам. Територія школи відгороджена від проїжджої частини, має зелені насадження, квітники. Є відокремлена територія для занять ГПД, спортмайданчики для змагань з баскетболу, волейболу, стадіон, асфальтовані доріжки.

Забезпечення підрозділу ЗНЗ необхідними навчальними площами

Кабінет Площа, квадратні метри
Географія 51,4
Історія (лабораторія) 52,1 (16,4)
Хімія (лабораторія) 71,6 (13,3)
Фізика (лабораторія) 71,6 (13,3)
Кабінет 39,1
Інформатика 50,9
Інформатика 50,8
Кабінет початкового навчання (4-Б клас) 51,2
Математика (лабораторія) 52,2 (16,2)
Біологія (лабораторія) 71,5 (15,8)
Українська мова 52,6
Методичний (архів) 51,9 (17,1)
Іноземна мова 50,9
Майстерня 69,9 / 70,2 / 51,7
Кабінет початкового навчання (2-Б клас) 53,2
Кабінет початкового навчання (3 клас) 52,6
Кабінет початкового навчання (4-А клас) 52,1
Кабінет початкового навчання (1-А клас) 52,9
Кабінет початкового навчання (2-А клас) 52,0
Кабінет початкового навчання (1-Б клас) 52,2
Кабінет 35,3
Кабінет 35,6
Спортзал 71,5
Спортзал 146,5
Забезпечення підрозділу ЗНЗ навчальними кабінетами, обладнаними відповідно до вимог

Навчальний заклад має обладнані навчальні кабінети, які комплектуються відповідно до «Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів»,затвердженого МОН України від 20.07.2004 №801.
Кожен навчальний кабінет початкової, основної та старшої школи забезпечений учнівськими партами, стільцями, дошкою, демонстраційними стінками,призначення яких – збереження навчально-наочних посібників, дидактичних матеріалів, методичної, художньої та довідкової літератури.
Для виконання інваріантної складової робочого навчального плану в закладі налічується 26 кабінетів (в тому числі 2 спортзали, 3 кабінети для трудового навчання), з них – 4 оплачуваних.
Відсоток забезпечення підрозділу ЗНЗ навчальними кабінетами – 100% (на оптимальному рівні).

Забезпеченість навчально – виховного процесу комп’ютерами та іншими технічними засобами навчання

Використання комп'ютерних технологій широко застосовується педагогами в оформленні перспективних та календарних планів роботи, конспектів відкритих занять, результатів педагогічної діагностики, інформаційних стендів, батьківських куточків, атестаційних матеріалів, узагальнення досвідів, створення презентацій, портфоліо. Всі наявні технічні засоби широко використовуються в роботі з дітьми, їх застосування роблять процес пізнання цікавим, творчим, яскравим як для дітей, так і для педагогів.
Навчальний заклад (ЗОШ І-ІІІ ст.) забезпечений комп’ютерами, на даний момент із них: 7 комп’ютерів придбано у 2012 році, термін придбання решти комп’ютерів становить понад 5 років.

Забезпеченість навчально-виховного процесу комп’ютерами подано в таблиці

2016/17 н.р. 2015/16 н.р. 2014/15 н.р. 2013/14 н.р.
Встановлено комп’ютерних класів 2 3 3 3
Обладнано робочих місць з комп’ютером 20 31 31 31
Кількість комп’ютерів у закладі, усього 37 37 43 36
Портативних комп’ютерів, ноутбуків 3 1 1
Підключено до Інтернету 26 37 43 36

Крім цього, кабінет математики обладнаний інтерактивним модулем, у методичному кабінеті є мультимедійний проектор.

Доступ закладу до Інтернету (уразі наявності відповідних каналів зв’язку)

Кількіст ькомп’ютерів, якіперебувають на баланс ішколи, становить 37 штук (з них не використовуються у зв’язку з переобладнаннямк абінету інформатики на класну кімнату 11). Підключено до Інтернету – 26.

Дотримання окремих нормативів щодо забезпечення діяльності НВК

Бібліотека закладу займає окреме місце на другому поверсі і має у своємускладі класне приміщення, переобладнане під книгосховище та читальну залу. Приміщення потребує капітального ремонту, хоча замовлення на його ремонт подавалися до відділу освіти ПРДА неодноразово. Бібліотека обладнана комп’ютером, який також потребує модернізації.
Наявні у закладі бібліотечні ресурси використовуються оптимально, а томуроль шкільної бібліотеки у створенні освітнього середовищазакладу задовільна.
Держава гарантує всім дітям рівне право на отримання освіти, однак не всі діти мають можливість його реалізувати. Наприклад, через архітектурну недоступність приміщення у ЗОШ І-ІІІ ст. не можна забезпечити навчальний процес для дітей з порушенням опорно–рухового апарату (відсутній пандус, спеціально облаштовані туалетні кімнати, коридори тощо). Вирішити дане питання можливо при відповідному фінансуванні відділу освіти Полтавської РДА.
Створеня комфортних умов перебування дітей у навчальному закладі – питання дуже важливе. Тому у приміщенні школи діють внутрішні туалети, які відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Через велику кількість учнів початкової ланки обладнано окремі туалети для цієї категорії дітей.
Теоретичне вивчення основ науки без зв'язку з практикою не може забезпечити всебічного розвитку молодого покоління. Тому викладання біології в школі пов'язане з працею учнів на квітниках та навчально-дослідній ділянці.
Навчальною базою для реалізації цього завдання є шкільна навчально-дослідна ділянка, яка займає 0,5 га, де учні в процесі практичної роботи засвоюють основи біологічної науки, набувають практичних умінь і навичок праці в сільському господарстві під керівництвом Сердюк Людмили Петрівни, вчителя біології.

Кiлькiсть переглядiв: 101

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.