/Files/images/1573028799_poradi-medikiv-2.jpg

Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства.

Туберкульоз не ліквідований в жодній країні світу. Відмічається збільшення числа дітей та підлітків, хворих на туберкульоз.

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, що викликається специфічними збудниками (мікобактеріями) і характеризується переважно ураженням легенів, але можливе ураження інших органів людини.

Основне джерело туберкульозу хворий бактеріовиділювач. Мікобактерії з організму хворого можуть виділятися з харкотинням, повітрям при диханні, сечею, калом, слиною, спермою, сльозами; з виразок, нориць. Особливо небезпечним для оточуючих є невилікуваний хворий, який кашляє.

Джерелом туберкульозної інфекції можуть бути як хворі домашні, так і дикі птахи. Але інфікування від них буває дуже рідко.

ШЛЯХИ ПОШИРЕННЯ ЗБУДНИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний Найбільш загрозливим при туберкульозі є повітряний шлях зараження і становить до 90% ТБС випадків.

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ЗАХВОРЮВАННЯ?

Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби. Однак є декотрі ознаки (симптоми), які дозволяють запідозрити туберкульоз. До них відносяться:

1. Постійна невмотивована слабкість.

2. Підвищена втомлюваність.

3. Погіршення або відсутність апетиту. 4. Втрата ваги.

5. Тривала лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла 37,0-37,5°C).

6. Пітливість (переважно вночі).

7. Тривалий кашель (протягом 3-х тижнів і більше, з відходженням харкотиння чи без нього).

8. Задишка.

9. Кровохаркання.

ЯК МОЖНА ЗАПОБІГТИ ЗАХВОРЮВАННЮ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

1. Турбуватися про своє здоров'я правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, загартуванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при виявленні симптомів будь- якого захворювання.

2. Категорично уникати можливості можливості залучення до шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.)!

3. Щорічно обстежуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). Підліткам додатково проводиться флюорографічне обстеження.

3. При необхідності обстеження з 15 років.

Будьте здорові та не хворійте!

Кiлькiсть переглядiв: 179